Savunma Sanayi Test Çözümleri
Traktör Motoru Test
Kalibrasyon Yaptırmak İstiyorum
Arrow
Arrow
Shadow
Slider

Şanzıman Test Sistemleri

İmalat / Revizyon Test Odası

Revizyondan çıkan şanzımanlar imalattan çıkan şanzıman gibi mutlaka test edilmek durumundadır. Ancak bu testten sonra şanzımanın doğru monte edildiği veya toplandığından emin olunabilir. Bir şanzımanın garanti altında sevk edilebilmesi için toplama veya montaj operasyonunun %100 doğru yapıldığından emin olunmalıdır. İçerisinde kullanılan komponentlerin uygunluğu ve birbirleri ile uyumu, montajın ve montaj süreçlerinin doğruluğu, komponent seviyesinde kalite kontrol aşamaları gibi bir çok parametre bu test süreci sonrası verilecek uygunluk test raporu ile işlemden geçirilmiş ve teyit edilmiş operasyonlar seviyesinde kabul görür veya o hattan hatalı ürün çıkma riski en aza indirilir.

Diğer taraftan özellikle savunma sanayi araçlarında kullanılan şanzımanların teknik kabiliyetleri dışında stratejik önemi bulunmaktadır. Bir operasyon veya tatbikat sırasında göreve giden aracın bir şanzıman arızasından dolayı yolda kalması hayal bile edilemez ve parasal değer ile ölçülemeyecek stratejik kayıplara neden olabilir. Bu durumda şanzımanın garanti tahtında bulunması bu stratejik kayıbı telafi etmeye yeterli değildir. Bu sebeple satıcı garantisi altında da olsa her şanzıman mutlaka test edilmesi ve test sertifikası ile birlikte araca gönderilmiş olması gereklidir.

Özellikle yerli askeri araç ve komponentlerinin kullanımının önemini daha net gördüğümüz bu dönemde firmamız %80 ve üzeri katkı payıyla ve stratejik komponentlerin tamamının firmamız tarafından yerli imal edildiği test sistemlerimizi her şart ve koşulda Savunma Sanayi Projelerinde kullanmaya hazır ve hazırlıklıdır.

transmisyon dişlikutusu dişli kutusu şanzıman

7/24 Talepte Bulunabilirsiniz
Yerli İmalatçınızı Buldunuz
Siz imalatınızla ilgilenin
Arrow
Arrow
Shadow
Slider